Nerezové zábradlí a madla

Chtěli by jste si pořídit do Vašeho domu nebo firmy nerezové zábradlí nebo madlo a máte obavu, že si to finančně nemůžete dovolit? Máme pro Vás dobrou zprávu, nerezové zábradlí vyrobené z našich dílů je levnější, než kdy vůbec bylo.

Nerezový sloupek na zábradlí

Nabízíme Vám prvotřídní materiály a komponenty pro sestavení jakéhokoliv zábradlí nebo madla. Cena těchto dílů jen něco málo přesahuje cenu klasických ocelových prvků. Nejčastěji se používají sloupky v délce 90 nebo 100 cm - jedná se o délku sloupku vč. madla, takže samotný nerezový sloupek je o tento rozměr (42mm) kratší.

Výšku sloupků zábradlí si určíte jednak podle vlastní potřeby, ale také s ohledem na platné normy, které je nutno dodržet. Pro lepší přehled je zde tabulka. Nejčastěji se používá výška zábradlí 100cm, která vyhovuje normám i průměrné výšce osoby.

Výška zábradlí Hloubka volného prostoru za zábradlím
Snížená 90 cm 0,5 až 3,0 m
Základní 100 cm 3,0 až 12 m
Zvýšená 110 cm 12 až 30 m
Zvláštní 120 cm nad 30 m

sloupek nerezového zábradlí

Jak si poskládát levné nerezové zábradli?

Základem takového zábradlí je nerezový sloupek zábradlí, tento sloupek se vyrábí v různém provedení jak kulatém, tak hranatém, popřípadě ješte v kombinaci se dřevem. Dále se sloupky dělí na horní kotvení nebo boční kotvení a také jestli je umístěn v rovné podlaze nebo schodišti. Rozdíl je především v délce jednotlivých sloupků.

Podrobnější rozdělení sloupků najdete také v levém MENU

Sloupek pro horní kotvení - rovina

Sloupek pro boční kotvení - rovina

Sloupek pro horní kotvení - schodiště

Sloupek pro boční kotvení - schodiště

Dalším úkolem je vybrat vhodnou výplň pro zábradlí. Výplň většinou tvoří vodorovný prvek - nerezová trubka průměru 8 až 16 mm, nejčastěji se používá výplň průměr 12 mm. Sloupky, které jsou prodávané na našich stránkách mají připravené úchyty rovněž pro 12 mm výplň. Tam, kde se vyžaduje větší pevnost, doporučujeme použít průměr 14 nebo 16 mm. Výplň je možné zakoupit v různých délkách 1, 3 a 6 m, na vyžádání je možné profily nařezat na jakýkoliv rozměr.

Nerezvé zábradlí do Rodinného domu

Kotvení sloupků se provádí buď pomocí odpovídajících vrutů a hmoždin, nebo dnes velice oblíbeným způsobem pomocí chemické kotvy a závitové tyče. Při použití chemické kotvy odvrtáme otvor o něco větším vrtákem, než je závitová tyč (příklad - závitová tyč pr. 8 mm, otvor průměr 10 mm) tak, abychom mohli zasunot  závitovou tyč bez nějakého odporu do vyvrtaného otvoru. Vyvrtaný otvor očistíme od prachu (nejlépe s použitím vysávače) a vtlačíme do otvoru odpovídající množství chemické malty. Otvor vrtáme do hloubky cca 10cm, tak aby kotva držela pevně v materiálu. Chemická kotva je vytvrzená po cca 15 - 30 min, následně je možné příruby sloupků přitáhnout pomocí matice.

Nerezové zábradlí - nerezové sloupky  

V případě dalších dotazů nebo informací nás neváhejte kontaktovat.

Kotvení nerezového zábradlí-----Levné nerezové zábradlí-----Nerezové zábradlí pro schodiště