Zde najdete více informací pro sady - sety

Nerezové zábradlí:

- set nerezového zábradlí je dodáván jako soubor jednotlivých dílů, viz popis dílů u každé položky (sloupky, výplň, madla, spojovací materiál a další) Sloupek je dodáván jako kompletní výrobek vč. spodní příruby, krytky, držáků výplně a držáku madla. Madlo a výplň je pouze nakráceno na požadovanou délku s tím že na místě je potřebné ho případně zkrátit podle potřeby a nasadit (zalepit) boční krytky. Madlo je dodávané bez odvrtaných děr pro držák madla, toto se provádí až po montáží sloupků přímo na místě, dříve není možné tyto otvory navrtat protože by to zcela určitě nesedělo.

Postup je takový že nejprve se osadí krajní sloupky do určeného místa nebo polohy, potom se osadí další sloupky mezi prvním a posledním sloupkem, s tím že při rozměřování je nutné přiložit horní madlo na držáky, tak aby pevně sedělo v těchto držácích. Tím zjistíte přesnou polohu mezi-sloupků. Po při-kotvení sloupků se sloupky musí vyvážit v každém směru, na toto dbejte i při rozměřování pro kotvení. Následně je možné osadit výplně, dotáhnout červíky. Následně opět zkontrolujeme svislost sloupků a položíme do držáků horní madlo. Přes otvory fixou naznačíme otvory, madlo opět sundáme z držáků a mimo sloupky navrtáme otvory a vyřežeme závit. Pro tento účel je ideální použít kobaltový vrták se závitníkem, který je přímo určen pro tyto činnosti, pro snadnější vrtání doporučujeme použít ještě řeznou pastu, ta usnadňuje vrtání jinak velmi tvrdé oceli. Po provedení děr a závitů osadíme madlo opět do držáku a zespod přišroubujeme pomocí šroubů, šrouby jsou součástí balení.

Na madlo ještě předtím nalepíme krajní krytky, pokud není potřeba madlo dále zkracovat. Na krytky naneseme trochu lepidla a pomocí kladiva a dřevěné podložky naklepneme nadoraz do trubky.  Záslepky výplně se také přilepí na konce výplňových trubek, ty neni potřeba naklepávat, jdou vcelku lehce. Doporučujeme tyto záslepky po nasazení přilepit k výplní následně taky pomocí obyčejné lepící pásky, jinak se může stát že záslepka hlavně na spodní straně schodišťového zábradlí sjede z trubky níže, nebo zcela vypadne ještě před vytvrdnutím lepidla. Pásku odstraníme třeba následující den.

Kotvení sloupků se většinou provádí pomocí závitových tyčíchemické kotvy (betonový a cihlový podklad). Tento kotevní materiál není součástí setu, toto je potřebné přikoupit zvlášť, pokud tuto výbavu nemáte již doma. Závitové tyče se prodávají v délce 1m, ta se nařeže na kratší kotevní šrouby, většino dostačuje délka cca 12 cm, s tím že 10 cm vložíte do odvrtaného ortvoru a 2 cm zůstávají na kotvení příruby a matici. Pokud při osazovaní šroub nejde z nějakých důvodu osadit níže, je možné ho po vytvrdnutí následně zkrátit na požadovanou výšku (flexi bruska s řezným kotoučem). Pro kotvení se využívá tyč M10, buď zinkovaná nebo nerezová. Otvor je potřebné vrtat min o 2 mm větší (12 mm). Do otvoru vytlačíme potřebné množství chemické malty a točivým pohybem zasuneme závitovou tyč do otvoru, tak aby se malta dostala mezi závity, pokud možno v celé délce. Přebytečnou vytlačenou maltu utřeme před vytvrdnutím. Doba tvrdnutí je závysla podle vnější teploty - cca 10-20 min, úplné vytvrdnutí by mělo proběhnout do max. půl hodiny. Před vytvrdnutím je dobré sloupek navolno nasadit na tyto šrouby a odzkoušet tak jestli budou pasovat otvory. Po vytvrdnutí již není možné šroub nějak posunout.